۱۱:۰۵:۰۵ - یکشنبه ۱۹ فرو ۱۳۹۷
نقش رادیولوژیست‌ها در تشخیص به موقع بیماری‌ها
جلال شکوهی گفت: نقش رادیولوژیست‌ها در تشخیص به موقع بیماری‌ها مهم است، بیماری‌های عضلانی و مفصلی از جمله بیماری‌‌هایی است که توسط رادیولوژیست‌ها تشخیص داده می‌شود.

 

به گزارش   نسیم شرق به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ؛ جلال جلال‌شکوهی در آستانه برگزاری سی و چهارمین کنگره بین‌المللی رادیولوژی ایران اظهار داشت: این کنگره ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت ۹۷ ( ۱ تا ۴ می ۲۰۱۸) در برج میلاد تهران با حضور اساتید و صاحب‌نظران داخلی و خارجی همچون آمریکا و اروپا برگزار می‌شود.
وی بیان داشت: رادیولوژی کودکان، رادیولوژی دستگاه ادراری، رادیولوژی دستگاه گوارش و رادیولوژی بخش‌های عضلانی و مفصلی از اصلی‌ترین مباحثی بود که در این کنگره مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد و جدیدترین دستاوردها و یافته‌های علمی نیز در آن ارائه خواهد شد.
رئیس انجمن رادیولوژی ایران با اشاره به نقش رادیولوژیست‌ها در تشخیص به موقع بیماری‌ها گفت: بیماری‌های عضلانی و مفصلی نه تنها فرد را دچار مشکل می‌کند بلکه محیط کار و خانواده نیز درگیر بیماری فرد شده و کارایی فرد کاهش می‌یابد.
جلال‌شکوهی اضافه کرد: ام‌آر آی میدان وسیعی در تشخیص بیماری‌های مفصلی و عضلانی به ما ارائه می‌دهد و با تشخیص دقیق می‌توان به فرد کمک کرد تا هر چه سریع‌تر به محیط کار خود بازگردد.
وی افزود: از کار افتادگی در محیط کار به دو صورت عمده بوده که در دسته اول فرد بیمار است و نمی تواند در سر کار حاضر شود و در دسته دوم افرادی بوده که برای سوءاستفاده در محیط کار، خود را بیمار تلقی می‌کنند که تشخیص رادیولوژیست و انجام ام‌آرآی در این زمینه می‌تواند این دو دسته را از هم جدا کند.
رئیس انجمن رادیولوژی ایران عنوان کرد: تمارض به بیماری در محیط کار بیشتر در محیط‌های نظامی و حتی کلاس‌های درس شایع بوده که نقش رادیولوژی در تفکیک افراد واقعا بیمار و کسانی که تمارض به بیماری کرده‌اند، بسیار اهمیت دارد.
جلال‌شکوهی تصریح کرد:‌ ام‌آرآی میدان وسیعی از استخوان، عضلات و عروق نشان می‌دهد و مشکلاتی همچون کمردرد و زانودرد از شایع‌ترین بیماری‌هیا مرتبط با عضلات و مفاصل بوده که افراد اصولا از سن ۴۰ سالگی بیشتر گرفتار آن می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: در حاشیه سی‌و چهارمین کنگره رادیولوژی ایران نمایشگاهی برگزار خواهد شد که تمام وسایل و تجهیزات رادیولوژی در آن ارائه و بیش از ۱۲۰ شرکت با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب