۱۱:۴۴:۰۳ - دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷
شرق استان کرمان در محاصره توفان/تعطیلی برخی مدارس
توفان شدید شن و گرد و غبار در شهرستان‌های ریگان و فهرج در شرق استان کرمان موجب تعطیلی برخی از مدارس منطقه شده و راه‌های روستایی را مسدود کرد.

به گزارش  نسیم شرق به نقل از خبرگزاری فارس ، امین باقری فرماندار ریگان  اظهار داشت: گرد و غبار ۱۳ برابری حد مجاز در شهرستان ریگان، ۳۹ ریگانی را راهی مراکز درمانی کرد.

وی با بیان اینکه گرد و غبار شدید جاده ترانزیتی ریگان – چابهار را مسدود و بیش از ۲۰ روستا را در محاصره شن‌های روان قرار داده است، بیان کرد: گرد و غبار شدید باعث تعطیلی نیمی از مدارس حاشیه روستاهایی که در کانون بحران فرسایش بادی قرار دارند، شد.

فرماندار ریگان با اشاره به اینکه گرد و غبارشدید راه ارتباطی ۶۵ روستای شهرستان را مسدود کرده است، ابراز کرد: تلاش برای بازگشایی این محورها در این شهرستان ادامه دارد و ۱۸ خودروی گرفتار در توفان شن توسط نیروهای امدادی نجات و در شهرستان اسکان داده شدند.

تعطیلی مدارس در بخش نگین کویر فهرج

مجتبی شهمرادزاده مدیر آموزش و پرورش فهرج نیز به خبرنگار فارس گفت: توفان مدارس بخش نگین کویر فهرج را تعطیل کرد و ۲ هزار دانش‌آموز را خانه‌نشین کرد.

وی افزود: مدارس دو شیفت صبح و عصر در دو مقطع تحصیلی به علت وزش توفان تعطیل است. حسین جوادنیا بخشدار بخش نگین کویر فهرج هم گفت: توفانی با  سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت این بخش را در نوردید و به‌شدت باعث کاهش شعاع دید در منطقه شده است.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب