۱۱:۳۵:۳۹ - شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷
استاندار کرمان خبرداد؛
واگذاری مسکن مهر به مددجویان کمیته امداد
استاندار کرمان گفت:ساخت سه هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی ره استان درحال انجام است.

 

 

واگذاری مسکن مهر به مددجویان کمیته امدادبه گزارش  نسیم شرق به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ؛ محمدجواد فدایی استاندار کرمان در نشست با مدیرکل کمیته امداد درخصوص مسکن مددجویان گفت: بحث تامین مسکن را در دستور کار قرار دادیم و در سفر رییس کمیته امداد کشور به کرمان این مسئله مطرح و تفاهم شد ۳ هزار واحد در سه سال تامین شود .

وی افزود: هرچند از نظر ما این عدد کمی است و تاثیر جزئی در حل مشکلات دارد، زیرا فقط در شهر کرمان ۶ هزار خانواده تحت پوشش داریم.

فدایی بیان داشت:با توجه به تفاهمنامه قبلی مبنی بر واگذاری مسکن مهر فاقد متقاضی به مددجویان کمیته امداد، از ۶۲۲ واحد مسکن مهر ۴۰۰ واحد در کرمان و ماهان و مابقی در راین و سیرجان بخشی از ۲ هزار واحد شهری تلقی و جزئیات استفاده از این واحد‌ها توسط کمیته امداد و راه و شهرسازی طی یک ماه آینده مشخص شود.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد مسکن است و معیشت و پرداخت اجاره بهاء برای این افراد سخت است و مشکل دارند.

فدایی با اشاره به اینکه در هر صورت حداقل کاری است که در حال حاضر می‌توان انجام داد، گفت: در جنوب استان در بحث سرویس بهداشتی و حمام مشکلات زیادی وجود دارد که باید در کوتاه مدت و خیلی سریع در این زمینه فکر جدی شود و این مسئله در تفاهمنامه با کمیته امداد دیده شده است.

استاندار کرمان بیان کرد: باید تامین ۳ هزار واحد مسکن برای مددجویان کمیته امداد تقسیم شهرستانی و در مرحله بعد تقسیم شهری و روستایی صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: با توجه به تفاهمنامه قبلی مبنی بر واگذاری مسکن مهر فاقد متقاضی به مددجویان کمیته امداد، از ۶۲۲ واحد مسکن مهر ۴۰۰ واحد در کرمان و ماهان و مابقی در راین و سیرجان بخشی از ۲ هزار واحد شهری تلقی و جزئیات استفاده از این واحد‌ها توسط کمیته امداد و راه و شهرسازی طی یک ماه آینده مشخص شود.

صادقی  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان نیز در این دیدار گفت: با توجه به شرایط استان کرمان و توجه رییس کمیته امداد، تفاهمنامه‌ای در آذرماه امسال بین استاندار کرمان و آقای فتاح منعقد شد که عمده‌ترین مسئله آن تامین مسکن برای ۳ هزار خانواده مددجوی استان و همچنین تامین ۵ هزار واحد حمام و سرویس بهداشتی طی مدت سه سال بود.

وی درخصوص مسکن مددجویان کمیته امداد بیان کرد: یکی از عمده‌ترین و پرهزینه‌ترین نیاز‌های افراد جامعه مسکن است که این مسئله درباره مددجویان کمیته امداد متفاوت است.

صادقی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده و هر ساله نیاز بخشی از مددجویان به مسکن رفع می‌شود، افزود: با توجه به شرایط استان کرمان و توجه رییس کمیته امداد، تفاهمنامه‌ای در آذرماه امسال بین استاندار کرمان و آقای فتاح منعقد شد که عمده‌ترین مسئله آن تامین مسکن برای ۳ هزار خانواده مددجوی استان و همچنین تامین ۵ هزار واحد حمام و سرویس بهداشتی طی مدت سه سال بود.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان تصریح کرد: در بین خانواده‌های مددجوی فاقد مسکن در استان، ۴ هزار خانواده فاقد زمین هستند و اگر این مسئله به صورت عمده حل شود، برنامه این است تا سه سال آینده مددجویان فعلی فاقد مسکن نباشند.

وی با اشاره به اینکه بحرانی‌ترین وضعیت را در شهر کرمان در زمینه مددجویان فاقد مسکن داریم، بیان کرد: برای ساخت مسکن مددجویان کمیته امداد در راستای این تفاهمنامه ساخت ۲ هزار واحد شهری و یک هزار روستایی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: اخیرا مصوب شده تا پایان سال ۹۸ خانواده ایتام بدون مسکن در کشور نداشته باشیم و تعاملی بین دولت و کمیته امداد در این زمینه انجام و ظاهرا اعتباری در نظر گرفته شده است.

در این جلسه که صبح امروز در دفتر استاندار برگزار شد، مقرر شد در مورد مابقی واحد‌ها کمیته امداد طی یک هفته توزیع شهری و روستایی را مشخص و به راه و شهرسازی و بنیاد مسکن برای تامین زمین مشخص کند.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب