۱۱:۲۸:۳۴ - سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷
ارائه گواهینامه مهارتی به سربازان بعد از اتمام دوره خدمت
مسئول هماهنگی امور مشمولین نهاد ریاست جمهوری در سفر به کرمان گفت: سربازان پس از اتمام دوره خدمت خود علاوه بر کارت پایان خدمت، گواهینامه مهارتی هم دریافت می‌کنند که بعد از برگشت به محل زندگی خودشان بتوانیم از آن‌ها حمایت کنیم.

 

به گزارش  نسیم شرق به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مشاور و مسئول امور مشمولین امریه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و هیأت همراه در سفر به استان کرمان با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار دیدار و گفتگو کرد.

تیم مستندساز نهاد ریاست جمهوری که برای بررسی وضعیت امریه‌ها به استان کرمان سفر کرده‌اند، در این دیدار توضیحات و گزارش کاملی از روند کار ارائه دادند.

سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان در این دیدار پیشنهاد داد تا مجوز کلی به کارگیری امریه‌ها به استان تفویض اختیار شود که استان برای دستگاه‌ها انتخاب کند و سپس برای تهران فرستاده شود.

همچنین مهرداد پارسا مسئول هماهنگی امور مشمولین نهاد ریاست جمهوری در نشست ساماندهی و نظارت بر عملکرد دستگاه‌های غیرنظامی در به کارگیری کارکنان وظیفه ادارات که در محل دفتر معاونت عمرانی استانداری برگزار شد، اظهار داشت: معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری به عنوان نماینده دولت در ستاد کل نیرو‌های مسلح معرفی شده است.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه ۷۰ درصد از نیرو‌های وظیفه امریه در مناطق محروم به کار گرفته می‌شوند، لذا پیشنهاد شد که مسئولیت به معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور سپرده شود.

پارسا به دستورالعمل ساماندهی مشمولان امریه پرداخت و بر استفاده بهینه از بحث تخصص گرایی و علمی نیرو‌های امریه‌ای که در مجموعه‌های اجرایی مشغول به کار هستند، جهت اثربخشی حضور آن‌ها تاکید کرد.

وی به فعالیت قرارگاه‌های مهارت‌آموزی نیز پرداخت و گفت: بر این اساس سربازان پس از اتمام دوره خدمت خود علاوه بر کارت پایان خدمت، گواهینامه مهارتی هم دریافت می‌کنند که بعد از برگشت به محل زندگی خودشان بتوانیم از آن‌ها حمایت کنیم.

مشاور و مسئول امور مشمولین امریه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ابراز داشت: با داشتن این گواهینامه‌های مهارتی، جوانان می‌توانند در روستا‌ها با تسهیلات ارزان قیمت، شغلی را برای خودشان پیش بینی کنند.

رضا ایرانمنش مدیرکل امور روستایی و شورا‌های استانداری کرمان نیز اظهار داشت: سهمیه ویژه نیرو‌های امریه را برای استان دنبال می‌کنیم.
وی به پهناوری استان، تفاوت اقلیم و فرهنگ و تفاوت جنس کاری در شمال و جنوب کرمان پرداخت و گفت: این شرایط، افزایش سهمیه نیرو‌های وظیفه امریه استان را ضروری می‌کند.

بیمه، افزایش سهمیه و بومی بودن نیرو‌های وظیفه از جمله مباحث مطرح شده در نشست ساماندهی مشمولان دستگاه‌های غیرنظامی و اجرایی دولت در استان کرمان بود.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب