۱۱:۴۱:۲۲ - سه شنبه ۲۷ شهر ۱۳۹۷
رئیس کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس خبرداد:
سعی در رفع خلا‌های منع به‌کارگیری بازنشستگان
نماینده مجلس: بهره گیری از نیروی کارآمد جوان می‌تواند رشد و کارآمدی و افزایش بهره وری و کاهش هزینه‌ها را درپی داشته باشد.

به گزارش  نسیم شرق به نقل ازخبرگزاری صدا وسیما ؛بنابر اعلام  روابط عمومی مجلس شورای اسلامی؛ نماینده مجلس گفت: بهره گیری از نیروی کار آمد جوان و اعتماد و اعتقاد به جوانان، می‌تواند ضمن ایجاد نشاط اداری در جامعه نگران کننده امروزی بشر، رشد و کارآمدی و افزایش بهره وری و کاهش هزینه‌ها را بدنبال داشته باشد.

غلامرضا کاتب با انتشار نامه ای  از تهیه طرحی خبر داد که تمامی خلاهای قانونی و تجمیع قوانین موازی در بکارگیری بازنشستگان در تمامی دستگاههایی که شمولیت آن تمامی نهادها و ارگانهایی درون نظام را در بر گیرد و از نخبگان و اندیشمندانی که علاقمند به این نگاه هستند دعوت کرد تا پیشنهادها و نظراتشان را به وی ارسال کنند.

متن نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

امروزه یکی از استراتژی‌های افزایش بهره وری و کارآمدی سازمان‌های بزرگ و امروزی، تمرکز بر روی منابع انسانی است چرا که افراد نقش کلیدی در رشد و توسعه در محیط‌های متغییر و چالشی امروز دارند. در این راستا بیشترین بهره وری برای سازمان‌ها و دستگاه‌هایی شکل می‌گیرد که از نیروی خلاق و جوان و کارآمد استفاده نماید.
علاوه بر این تربیت نیرو‌های جوان و مستعد و سوق دادن آن‌ها به مدیریت‌های میانی و کلان یکی از وظایف دولت‌ها در پرورش و بکارگیری نسل جوان با استعداد است.
نهادینه کردن این نگرش نیاز به برنامه ریزی عملی و قابل اعتماد و اجرا در بکارگیری نسل جوان دارد.
نمونه بارز و عینی این مهم در بکارگیری فرماندهان جوان دوران دفاع مقدس است که توانستند افتخارات بزرگی برای کشور کسب کنند چرا که این امر در آن زمان نشان داد اقتدار و صلابت نیروی جوان با انگیزش اسلامی و انقلابی می‌تواند مشکلات پیچیده نظامات اداری و سازمانی و مدیریتی را حل نماید.
دنیای امروز با ظهور اقتصاد اطلاعاتی و ورود اقتصاد دانایی محور و شبکه‌ای نقش بکار گیری جوانان مستعد را به عنوان منابع رقابتی و راهبردی دوچندان نموده است.
بی شک بهره گیری از نیروی کار آمد جوان و اعتماد و اعتقاد به جوانان، می‌تواند ضمن ایجاد نشاط اداری در جامعه نگران کننده امروزی بشر، رشد و کارآمدی و افزایش بهره وری و کاهش هزینه‌ها را بدنبال داشته باشد.
از این رو نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی با تفکر و در راستای بکارگیری نیروی انسانی جوان به عنوان موتور محرک و پویایی دستگاه‌های اجرایی کشور و استفاده از نظام مدیریتی جوان و کارآمد با تصویب قانون منع بکار گیری بازنشستگان این اقدام را عملیاتی نموده است و بدنه اجرایی کشور با صلابت دو چندان با استفاده از نیرو‌های جوان و انقلابی راه انقلاب اسلامی را در پیروی از مقام معظم رهبری خواهند پیمود.
اینک بدنبال تهیه طرحی هستم که تمامی خلا‌های قانونی و تجمیع قوانین موازی در بکارگیری بازنشستگان در تمامی دستگاه‌هایی که شمولیت آن تمامی نهاد‌ها و ارگان‌هایی درون نظام را در بر گیرد تهیه کند تا با رویکرد کمترین استثنائات به تصویب مجلس برسد. در همین راستا از نخبگان و اندیشمندانی که علاقمند به این نگاه هستند دعوت بعمل آید یا پیشنهاد‌ها و نظرات خویش را به اینجانب ارسال نمایند تا چرخش مناسب مدیریتی در درون کشور ایجاد شود که بدون تردید این روند در جامعه امروزی یکی از ضرورت‌ها خواهد بود چرا که اشتغال مولد با نیروی جوان و کارآمد و منع بکارگیری نیرو‌های بازنشسته می‌تواند این حرکت را پویا نماید.
غلامرضا کاتب
نماینده مردم شریف گرمسار و آرادان
رئیس کمیسیون آئین نامه داخلی و رئیس فراکسیون تولید و اشتغال

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب