۹:۱۳:۳۸ - یکشنبه ۲۸ مرد ۱۳۹۷
برای آزمون سراسری ۹۸ قطعی تعیین شد؛
تأثیر ۳۰ درصدی معدل امتحانات نهایی در کنکور
وزیر آموزش و پرورش: در آزمون سراسری سال ۹۸ تأثیر معدل امتحانات نهایی ۳۰ درصد قطعی، تعیین شده است.

به گزارش  نسیم شرق به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛ سید محمد بطحائی عصر امروز در برنامه زنده «حالا خورشید» حاضر شد و به سؤالات دانش آموزان به صورت زنده پاسخ داد.

وی در پاسخ به سؤال یکی از دانش آموزان حاضر در این برنامه درباره تأثیر معدل در آزمون سراسری چند درصد است؟ و آیا مثبت اعمال می‌شود یا نه؟ افزود: در سال آینده (سال ۹۸) تأثیر معدل امتحانات نهایی، ۳۰ درصد قطعی تعیین شده است، در حالی که پارسال ۲۵ درصد بوده است.

بطحائی درباره وضع دانش آموزانی که در سال‌های گذشته (۵ یا ۱۰ سال قبل) مدرک دیپلم خود را دریافت کرده اند و امسال می‌خواهند در آزمون سراسری شرکت کنند، گفت: نظام آموزشی برای افرادی که در سال‌های گذشته مدرک دیپلم خود را دریافت کرده اند، نظام جبرانی تعیین کرده و روش‌های تطبیق و انطباق برای آن‌ها در نظر گرفته است.

وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: تأثیر ۳۰ درصد قطعی معدل امتحانات نهایی در آزمون سراسری ۹۸، برای دانش آموزانی است که مهر امسال وارد مقطع ۱۲ تحصیلی می‌شوند و در امتحانات نهایی ۹۸ شرکت و سپس آماده کنکور می‌شوند.

وی در پاسخ به سؤال دانش آموزان دیگر حاضر در این برنامه درباره تأثیر قطعی معدل در آزمون سراسری گفت: تصمیم‌های کارشناسی مبتنی بر راهکار‌های کارشناسی است و ما از ابتدای مهر امسال ۲ ساعت از برنامه هفتگی مقاطع ۵، ۶، ۷، ۸ و ۹ آموزشی را در اختیار مدارس قرار دادیم تا به تدریج دانش آموزان را آماده آزمون سراسری کنند.

بطحائی افزود: البته باید شورای سنجش برای آن‌ها تکلیف را روشن کند تا وضع این دسته از دانش آموزان روشن شود.

در این برنامه تعدادی از دانش آموزان مباحث چالشی را مطرح کردند و وزیر نیز به سؤالات آن‌ها پاسخ داد.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب