۹:۳۲:۰۹ - دوشنبه ۷ خرد ۱۳۹۷
فرماندار ریگان خبر داد
حضور قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در دومین منطقه محروم ریگان
فرماندار ریگان گفت: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پروژه‌های عمرانی خود را در راستای محرومیت‌زدایی در دومین نقطه از شهرستان ریگان آغاز کرده است.

به گزارش نسیم شرق به نقل از  خبرگزاری فارس ، امین باقری  در جلسه قرارگاه پیشرفت و آبادانی شهرستان ریگان اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرستان ریگان دارای ضریب محرومیت ۹ است، اجرای پروژه‌های عمرانی در زمینه محرومیت‌زدایی در این شهرستان در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: از یک هزار نقطه آباد در زمینه قرارگاه پیشرفت و آبادانی در کشور یک نقطه در دهستان ناصریه ریگان در نظر گرفته شد که با توجه به محرومیت ریگان، دومین نقطه از این شهرستان نیز در دستور کار قرار گرفت.

فرماندار ریگان عنوان کرد: با توجه به اینکه خشکسالی‌های چند ساله اخیر در این شهرستان مشکلاتی را برای اهالی مناطق کوهستانی ایجاد کرده است، نیازمند حمایت جدی مسؤولان مربوطه هستند.

باقری گفت: در صورت عدم حمایت از عشایر این مناطق، ساکنان این روستاها به حاشیه روستاهای شهرستان ریگان مهاجرت می‌کنند.

وی تصریح کرد: خشکسالی‌های پی در پی در ریگان موجب خشک شدن مراتع و تلف شدن دام‌های عشایر این شهرستان شده است.

فرمانده سپاه شهرستان ریگان نیز در این جلسه گفت: در قرارگاه پیشرفت و آبادانی این شهرستان اقدامات خوبی تاکنون صورت گرفته که این اقدامات در زمینه‌های عمرانی، آموزشی و فرهنگی در روستاهای محروم است.

مصطفی دهقانیان ابراز کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه به مدت ۱۰ سال در روستاهای محروم ریگان فعالیت می‌کند.

وی عنوان کرد: با فعالیت‌های صورت گرفته و روند مطلوب پروژه‌ها این شهرستان در زمینه قرارگاه پیشرفت و آبادانی در کشور به عنوان شهرستان الگو بدل می‌شود.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب