۹:۰۹:۴۰ - دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کرمان مطرح کرد
تبلیغات غیرقانونی گسترده‌ فروش دستگاه فلزیاب در فضاهای مجازی
فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان گفت: برخی از شرکت‌های فاقد مجوز قانونی اقدام به تبلیغ و تشویش اذهان عمومی برای خریداری انواع دستگاه فلزیاب می‌کنند که مردم باید مراقب باشند.

به گزارش نسیم شرق به نقل از  خبرگزاری فارس ، نورعلی چوگانی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تبلیغ، خرید و فروش، حمل و نگهداری و همچنین استفاده از دستگاه‌‌های فلزیاب منوط به اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی است، اظهار داشت: تبلیغ انواع دستگاه فلزیاب از طریق رسانه‌های عمومی با مجوز سازمان میراث فرهنگی امکانپذیر است.

وی با بیان اینکه اخیرا تبلیغات غیرقانونی گسترده‌ای از طریق فضاهای مجازی در ارتباط با فروش دستگاه فلزیاب انجام می‌گیرد، بیان داشت: برخی از شرکت‌های فاقد مجوز قانونی اقدام به تبلیغ و تشویش اذهان عمومی برای خریداری این گونه دستگاه‌ها می‌کنند که مردم باید مراقب باشند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان با بیان اینکه به‌صورت قاطعانه و جدی با افرادی که اقدام به خرید و فروش دستگاه فلزیاب می‌کنند، برخورد خواهیم کرد، تصریح کرد: مجازات استفاده از دستگاه فلزیاب در حفاری‌های غیرمجاز، علاوه بر ضبط و توقیف دستگاه، یک تا سه سال حبس است و نگهداری این گونه دستگاه‌ها بدون مجوز میراث فرهنگی تخلف محسوب شده و منجر به توقیف و ضبط دستگاه می‌شود.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب