۹:۰۷:۰۶ - دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس خبر داد
اتصال ایستگاه‌ راور و فیص‌آباد به سامانه خودکار سازمان هواشناسی
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس از پیگیری برای افزایش تعداد ایستگاه‌های هواشناسی استان خبر داد و گفت: اتصال ایستگاه‌های راور و فیص‌آباد به سامانه خودکار سازمان هواشناسی انجام شد.

به گزارش  نسیم شرق به نقل از خبرگزاری فارس ، محمدمهدی زاهدی اظهار داشت: سال ۹۷ به اداره کل هواشناسی استان ۴۶ میلیارد ریال بودجه اختصاص داده شده که فقط ۶۰ درصد از بودجه تخصیص داده شده با توجه به حجم گسترده خدمات و لزوم تکنولوژی به روز و نوین نقدینگی به این اداره اختصاص داده شده است که عدد پایینی است که مقرر شد با رئیس سازمان هواشناسی کشور مکاتبه و افزایش نقدینگی انجام شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در رابطه با مشکل کمبود شدید نیرو در این اداره افزود: با توجه به اینکه دولت تمایلی به افزایش نیرو ندارد و به دنبال خرید خدمتی است که می‌توان به خرید خدمت آموزشی که بر خلاف قانون اساسی است، اشاره کرد اما بر اساس حجم گسترده، فشار کار و کمبود نیرو در پست‌های تخصصی مقرر شد نشستی با رئیس سازمان هواشناسی کشور برگزار شود.

زاهدی به مشکل افزودن رشته هواشناسی و هواشناسی کشاورزی در دانشگاه‌های استان اشاره کرد و گفت: مقرر شد پروپزال آن از سوی اداره تهیه و کاربرد و طرح توجیهی با سرفصل‌های دروس آن مشخص تا پیگیری شود که در شورای گسترش آموزش عالی مصوب و به استان اختصاص داده شود.

وی با اشاره به مشکل وجود سیستم قدیمی برای اجرای زنده گزارشات هواشناسی در سیمای استان عنوان کرد: با پیگیری‌های انجام شده مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال برای خرید ویدئووال اختصاص یافت.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس از پیگیری برای افزایش تعداد ایستگاه‌های هواشناسی استان خبر داد و افزود: در دو هفته اخیر اتصال ایستگاه‌های خودکار راور و فیص‌آباد به سامانه ایستگاه‌های خودکار سازمان هواشناسی با اعتبار ۳۰۰ میلیون ریال انجام شد.

زاهدی از رایزنی برای اختصاص بودجه ویژه ملی به سازمان هواشناسی به‌منظور ساخت مرکز بریفینگ و پایش گردوغبار در جنوب شرق کشور خبر داد.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب