۱۰:۴۱:۳۰ - سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷
با خودرو‌های شیشه دودی طبق قانون برخورد می‌شود
رئیس دادگستری شهرستان بم گفت: قانونگذار در بحث برچسب شیشه دودی خودرو‌ها جریمه نقدی تعریف کرده است و برچسب شیشه دودی اگر بیشتر از حد مجاز باشد تخلف محسوب می‌شود.

 

به گزارش  نسیم شرق به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان ،  مصطفی عارف کیا رئیس دادگستری شهرستان بم در جلسه‌ای که با حضور دادستان بم و مامورین پلیس راه جاده بین المللی و ترانزیت بم – زاهدان برگزار شد، به معضل تردد خودرو‌های قاچاق اتباع بیگانه اشاره کرد و گفت: کارشناسان پلیس راه باید نقاط حادثه خیز جاده‌ای را شناسایی و مراتب را جهت مرتفع نمودن به مسئولین مربوطه اعلام نمایند.

این مقام قضائی با اشاره به اینکه رعایت کامل قانون مورد تاکید است، افزود: پلیس باید با رانندگان متخلف برخورد قانونی نماید و در مرحله اول باید با فرد متخلف صحبت شود و خودش برچسب را از شیشه خودرو فک نماید و اگر فرد خاطی تمرد کرد پلیس می‌تواند در همان محل برچسب‌ها را فک و خودرو را به پارکینگ انتقال دهد.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال بم گفت:انجام کار مردم و خدمت به آنان بالاترین نعمت است ومسئولان، کارکنان دستگاه‌های مختلف باید کار مردم را به بهترین نحو ممکن و در کمترین زمان با رعایت موازین اخلاقی و قانونی انجام دهند.

عارف کیا افزود: خودرو‌هایی که در کاروان‌های عروسی با انجام حرکات نمایشی و خطرناک باعث اخلال در نظم عمومی می‌شوند متخلف محسوب شده و دادستانی دستور توقیف آن‌ها را صادر می‌کند.

وی گفت: اطلاع رسانی خدمات انجام شده بسیار حائز اهمیت می‌باشد و مردم باید بدانند که چه خدماتی انجام شده است و فرهنگ سازی بهترین روش است.

رییس دادگستری شهرستان بم افزود: اولین ویژگی مهم یک مامور راهنمایی و رانندگی، خوش اخلاق بودنش است و ما اگر بتوانیم با مردم و با متخلفین با خوش اخلاقی برخورد کنیم مطمئن باشید که متخلفین اصلاح خواهند شد.

این مقام قضائی گفت: نباید با بداخلاقی و جریمه‌های سخت وسنگین، خود و این حرفه را زیر سئوال برد، متاسفانه بعضی اوقات با برخی اخلاق‌های تند مردم مواجه می‌شویم که متخلف هستند و اگر ما هم با بداخلاقی برخورد کنیم بازخورد بسیار بدی خواهد داشت.

رییس دادگستری شهرستان بم بر ضرورت انجام کار کارشناسی تاکید کرد و افزود: پلیس باید الگوی اخلاقی و رفتاری مردم باشد.

وی در پایان اظهار داشت: با افرادی که از دستور مامورین پلیس تمرد کنند برخورد قانونی صورت خواهد پذیرفت.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب