۱۱:۵۰:۵۶ - سه شنبه ۲۲ آبا ۱۳۹۷
دادستان کرمان خبر داد
بازگشت ۵۵۸ هکتار اراضی ملی کرمان به بیت‌المال
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از اعاده ۵۵۸ هکتار اراضی ملی کرمان به بیت‌المال خبر داد و گفت: ارزش ریالی اراضی بالغ بر ۹۸۷ میلیارد ریال است.

به گزارش  نسیم شرق به نقل از خبرگزاری فارس ، دادخدا سالاری  در حاشیه نشست شورای حفط حقوق بیت‌المال استان کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی شش ماهه ابتدای سال جاری تعداد پرونده‌های متشکله در حوزه تصرفات اراضی ملی و منابع طبیعی در استان کرمان که منتهی به صدور حکم شده است، ۲۵۹ مورد بوده و تعداد ۲۱۵ مورد نیز منتهی به صدر قرار نهایی دادسرا شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تعداد ۶۸۸ متهم در حوزه تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی تحت پیگرد قضائی در استان کرمان قرار گرفتند.

وی میزان اراضی اعاده شده به دولت را ۵۵۸٫۵ هکتار اعلام کرد و افزود: ارزش تقریبی اراضی اعاده شده بالغ بر ۹۸۷ میلیارد ریال است و در این رابطه پنج هکتار نیز رفع تغییر کاربری اراضی کشاورزی داشته‌ایم.

سالاری تصریح کرد: در حوزه تغییر کاربری غیرمجاز نیز طی شش ماهه ابتدای امسال، ۱۲۶ پرونده با ۴۰ نفر متهم تشکیل شده است و ۵۲ مورد قلع و قمع بنا، با صدور حکم قضائی در استان کرمان انجام شده است.

دادستان کرمان میزان اراضی اعاده شده به وضع سابق در حوزه تغییر کاربری غیرمجاز را ۹ هکتار عنوان کرد.

جلوگیری از اجرای حکم قطعی دادگاه جرم محسوب می‌شود

یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان کرمان با تاکید بر اجرای احکام قطعی دادگاه‌ها اظهار داشت: جلوگیری از اجرای حکم قطعی دادگاه جرم محسوب می‌شود.

وی خطاب به مسؤولان عنوان کرد: باید قبل از هرگونه تغییر کاربری اراضی، ادارات متولی هوشمندانه ورود کنند و قبل از وقوع جرم اقدامات لازم را به عمل آورند تا دست سودجویان از بیت‌المال کوتاه شود.

رئیس شورای حفط حقوق بیت‌المال استان کرمان تصریح کرد: ادارات دولتی همانگونه که در ابتدای امر اقدام به طرح دعوا در محاکم قضائی می‌کنند، ضرورت دارد که در هنگام اجرای احکام قطعی دادگاه نیز با قوت و در اسرع وقت به دنبال اجرای احکام باشند.

در این نشست مصوب شد، مدیران ادارات متخلف که باعث تضییع حقوق عامه شده‌اند از سوی سازمان بازرسی معرفی و با ورود دادستانی کرمان تحت تعقیب قضائی قرار گیرند.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب