۱۱:۰۱:۳۱ - شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
در مراسم امضای تفاهم نامه برنامه تولید و اشتغال؛
اختصاص ۷۰ هزار میلیارد برای احیای بافت فرسوده
رئیس­ سازمان برنامه و بودجه از اختصاص ۷۰ هزار میلیارد تومان برای احیای بافت فرسوده ۱۰۰ هزار واحد مسکونی جدید در قانون بودجه امسال خبر داد.

به گزارش­  نسیم شرق به نقل از خبرگزاری صداوسیما ؛­ محمد باقر نوبخت که در مراسم امضای تفاهم نامه برنامه تولید و اشتغال در حوزه بازآفرینی شهری پایدار سخن می گفت، با اشاره به امضای تفاهم نامه ساخت و احیای بافت فرسوده ۱۰۰ هزار واحد مسکونی جدید طبق تبصره ۱۸ قانون بودجه سال جاری گفت: برای عملیاتی شدن این طرح ۶۵ تا ۷۰ هزار میلیارد تومان اختصاص می یابد.

وی افزود:­ ۳هزار میلیارد تومان این طرح از ردیف تبصره ۱۸ و نیز ۲۰ درصد اعتبارات طرح های عمرانی که می شود، ۱۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به همراه­­۱۵ هزار میلیارد تومان از محل منابع صندوق توسعه ملی ، ۳۰ هزار میلیارد تومان از منابع نظام بانکی و ۵ هزار میلیارد تومان از محل تبصره ۱۴­ تخصیص داده می شود.

رئیس­ سازمان برنامه و بودجه با اشاره به شرایط تهدید و تحریم اقتصاد ملی کشور گفت: همه انتظار دارند از ظرفیت کشور برای خنثی و کم کردن آثار تحریمی استفاده کنیم که یکی از اقدامات در قالب همین تفاهم نامه به اجرا درمی آید که نمادی از برخورداری کشور از ظرفیت داخلی است.

وی اضافه کرد: مردم توقع دارند نسبت به بافت فرسوده و ایمن سازی آن در سرزمین لرزه خیزشان اقدام اساسی شکل گیرد و این طرح به نوعی بازآفرینی ایمن بخش زندگی مردم است که می تواند تولید و اشتغال را در زنجیره خود به همراه داشته باشد.

نوبخت گفت: علاوه بر این ساخت ۵۰هزار واحد مسکونی در شهرها به عنوان واحدهای مسکونی حمایتی و ۵۰ هزار واحد مسکونی روستایی نیز مدنظر قراردارند که می تواند به موازات اجرای طرح فعلی،­ عملیات اجرایی ­آن نیز آغاز شود.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب