۹:۳۰:۱۷ - چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷
رئیس پلیس ‌راه‌های روستایی کرمان:
شناسنامه ترافیکی توسط دهیاران در روستاها تهیه شود
رئیس پلیس ‌راه‌های روستایی شمال استان کرمان گفت: شناسنامه ترافیکی توسط دهیاران و شوراها برای ثبت آمار ماشین‌آلات روستاها ضروریست.

به گزارش نسیم شرق به نقل از خبرگزاری فارس ؛خبرگزاری فارس از بم، اسماعیل جهانشاهی در همایش راهوران محله اظهار داشت: در سال ۹۶ تعداد یک‌هزار و ۹۹ نفر در تصادفات استان کرمان جان باختند که ۸۳۶ نفر در جاده‌ها از بین رفتند و همچنین ۴ هزار و ۷۵۳ نفر مجروح شدند.

رئیس پلیس ‌راه‌های روستایی شمال استان کرمان با بیان اینکه روستا یعنی اقتدار، ساده‌زیستی و مقاومت ابراز داشت: علی‌رغم همه مشکلات ما می‌بینیم که مردمان روستاهای ما همواره پشتیبان انقلاب بوده و هستند.

وی عنوان کرد: در زلزله بم بیش از ۳۰ هزار نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند و این حادثه سالیان سال در ذهن ما خواهد ماند اما سالانه حدود ۲۰ هزار نفر جان خود در تصادفات از دست می‌دهند که در ذهن ما نمی‌ماند و به فکر نیستیم که تصادفات را کاهش دهیم.

جهانشاهی تصریح کرد: توزیع برچسب بین موتورسیکلت سواران و رانندگان تراکتور، نصب بنر در سطح روستاها و آموزش کمک‌های اولیه از مهمترین اقداماتی است که ما با کمک دهیاران می‌توانیم در روستاها انجام دهیم.

وی خواستار تهیه شناسنامه ترافیکی توسط دهیاران و شوراها برای ثبت آمار ماشین‌آلات روستاها شد و گفت: اصحاب رسانه می‌توانند طلایه‌داران حوزه ترافیک باشند.

اکبر نجفی فرمانده انتظامی بم اظهار داشت: برابر مصوبه شورای انقلاب فرهنگی بیش از ۲۶ سازمان در بحث امنیت دخیل هستند و باید انجام وظیفه کنند تا با همراهی و مشارکت همدیگر امنیت پایدار و قابل قبولی و به ارمغان بیاوریم.

وی بیان داشت: همه باید به طریقی در جهت کنترل ترافیک و رعایت قوانین و مقررات گام برداریم و همیاری کرده و با اهمیت قایل شدن به مسایل ترافیکی از بروز تصادفات جلوگیری کنیم.

فرمانده انتظامی بم با اشاره به اینکه زمینه توسعه و بستر کار اقتصادی در هر شهری امنیت آن منطقه است، خاطرنشان کرد: بیش از ۵۰ درصد تلفات تصادفات ما در شهر بم در بلوار خلیج فارس است.

حسین ملاحسینی رئیس پلیس راه بم – زاهدان گفت: در کشور ما روزانه ۴۰ نفر جان خود را در اثر حوادث رانندگی از دست می‌دهند که مهمترین عامل تصادفات عامل انسانی است.

وی یادآور شد: در سال قبل ۴۵۹ نفر در حوادث رانندگی تلفات داشتیم و بیشترین اشتغال تخت بیمارستان مربوط به تصادفات است.

ملاحسینی تصریح کرد: ۱۲ محور در سطح شهرستان‌های بم و نرماشیر دراختیار پلیس راه بم است که محور بم – کرمان با ۷۴ کیلومتر طول، ۳۱ درصد تصادفات را به خود اختصاص داده است.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب