۱۱:۴۴:۴۰ - دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷
بلندترین تپه‌های شنی دنیا زیر پای گردشگران
بلندترین تپه‌های شنی شهرستان ریگان با ارتفاع ۱۲۰ متر یکی از مناظر بدیع و چشم‌اندازهای طبیعی و در نوع خود بی‌نظیر است و هر ساله بر ارتفاع آن افزوده می‌شود.

به گزارش نسیم شرق به نقل از  خبرگزاری فارس ، ریگان یکی از شهرستان‌های شرقی استان کرمان است که با مساعد شدن شرایط آب و هوایی فصل گردشگری در این شهرستان آغاز شده و با وجود بلندترین تپه‌های شنی ایران در این شهرستان تاکنون از ۱۰ کشور جهان گردشگرانی داشته که در خانه‌های بوم‌گردی این شهرستان اقامت داشتند.

بلندترین تپه‌های شنی شهرستان ریگان که در ۱۲ کیلومتری از مرکز شهرستان قرار دارد با ارتفاع ۱۲۰ متر یکی از مناظر بدیع و چشم‌اندازهای طبیعی و در نوع خود بی‌نظیر است.

با توجه به اینکه گردشگران اقامت یک روزه را برای خود در این شهرستان در نظر می‌گیرد اما به دلیل شرایط آب و هوایی چند روزی می‌مانند، گردشگرانی که بیشترین حضور را از کشورها داشتند از کشورهای اتریش، آلمان، استرالیا و نروژ بوده‌اند.

گردشگران به دلیل بکر بودن منطقه مشوق خوبی برای دیگر گردشگران هستند چراکه بلندترین تپه‌های شنی شهرستان به‌عنوان جاذبه بکر و دیدنی همه ساله بر ارتفاع آن افزوده می‌شود و این تپه‌ها به جز جاذبه گردشگری خاصیت درمانی نیز دارند که از سایر نقاط کشور برای شن درمانی به این شهرستان مراجعه می‌کنند.

پخت نان توسط گردشگران و شترسواری در بلندترین تپه‌های شنی

مدیر خانه بوم‌گردی سعدآباد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ریگان اظهار داشت: به دلیل قرار گرفتن خانه بوم‌گردی روستای سعدآباد در حاشیه محور ترانزیتی ریگان – چابهار، گردشگران زیادی تاکنون در این خانه بوم‌گردی اقامت کرده‌اند.

عبدالرحمان ایزدیان تصریح کرد: تاکنون از دیگر کشورها نیز گردشگرانی در این خانه بوم‌گردی اقامت کرده و مورد پذیرایی قرار گرفتند.

مدیر خانه بوم‌گردی آفتاب ریگان نیز به خبرنگار فارس گفت: خانه بوم‌گردی آفتاب ریگان در حاشیه بلندترین تپه‌های شنی شهرستان ریگان قرار دارد که مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است، تاکنون از ۱۰ کشور جهان در خانه بوم‌گردی آفتاب ریگان اقامت کرده‌اند که این آمار نسبت به پارسال تاکنون رشد ۱۰ برابری داشته است.

رضا کریمی تصریح کرد: امسال در اقدامی گردشگران با شیر شتر در خانه بوم‌گردی این شهرستان پذیرایی می‌شوند که این امر بر استقبال گردشگران افزوده است.

وی با اشاره به اینکه تمام غذاها در خانه بوم‌گردی کاملا سنتی است، بیان کرد: پخت نان توسط گردشگران و همچنین شترسواری در بلندترین تپه‌های شنی بسیار مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است.

افزایش ۲ برابری خانه‌های بوم‌گردی در ریگان

فرماندار ریگان گفت: در شهرستان ریگان دو خانه بوم‌گردی وجود دارد که آغاز فصل گردشگری بر استقبال از آن افزوده است.

امین باقری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ریگان با بیان اینکه فصل گردشگری در ریگان به دلیل شرایط آب و هوایی و بلندترین تپه‌های شنی زودتر آغاز شده است، ابراز کرد: از ابتدای مهر ماه تاکنون از ۱۰ کشور وارد شهرستان ریگان شده‌اند و در خانه‌های بوم گردی اقامت داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: به‌دلیل استقبال گردشگران به‌زودی خانه‌های بوم گردی این شهرستان به دو برابر افزایش خواهند یافت.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب