۱۱:۲۰:۲۵ - یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷
سرپرست استانداری کرمان عنوان کرد
تخصیص سرانه ۳ میلیون تومانی برای تحصیل هر دانش‌آموز کرمانی
سرپرست استانداری کرمان گفت: سرانه‌ای که دولت در سطح استان کرمان برای هر دانش‌آموز اختصاص داده، حدود ۳ میلیون تومان است.

به گزارش نسیم شرق به نقل از خبرگزاری فارس ، محمدجواد فدایی  در آیین بازگشایی مدارس در محل دبیرستان دخترانه شاهد اظهار داشت: روز اول مهر تنها آغاز سال تحصیلی نیست، بلکه آغاز سرنوشت، اقتدار، دیانت، عدالت، آزادی، دموکراسی و توسعه یک ملت و کشور است.

سرپرست استانداری کرمان با اشاره به نظریه‌های مختلف در مورد فلسفه تعلیم و تربیت بیان داشت: نخستین نظریه علم را برای حرفه‌آموزی می‌داند و معتقد است که آموزش و پروش باید دانش‌آموزان را به‌گونه‌ای تربیت کند که برای جامعه مفید باشند، اما نظریه دوم علم و حرفه را دو مقوله جدا از یکدیگر می‌داند و علم را تنها برای یادگیری علم می‌داند.

فدایی تصریح کرد: نظریه سوم هدف تعلیم و تربیت را آموزش تفکر می‌داند که بر اساس آن دانش‌آموزان با اندیشیدن، راه خود را پیدا می‌کنند در حالی که نظریه چهارم معتقد است با توجه به اینکه انسان‌ها با یکدیگر متفاوت هستند، هدف از آموزش و پرورش این است که دانش‌آموزان به فرد بودن خود، جامه عمل بپوشند.

وی با اشاره به اینکه نظریه پنجم اخلاقی‌تر کردن انسان‌ها را هدف و نظریه ششم فلسفه تعلیم و تربیت را آموزش هنر زندگی کردن به دانش‌آموزان می‌داند، افزود: امیدواریم، شاهد مدارسی باشیم که به دانش‌آموزان ما هنر زندگی کردن را بیاموزند.

سرپرست استانداری کرمان با تأکید بر اینکه ما تمام تلاش خود را در راستای فراهم کردن بستر لازم برای پرورش آینده‌سازان این مرز و بوم به کار می‌گیریم، ادامه داد: سرانه‌ای که دولت در سطح استان کرمان برای هر دانش‌آموز اختصاص داده است، حدود ۳ میلیون تومان است که از متوسط شهریه مدارس غیرانتفاعی بیشتر است.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب