۱۱:۴۳:۰۳ - سه شنبه ۲۷ شهر ۱۳۹۷
از ابتدای امسال تا کنون؛
آمار واگذاری‌های دولت به ۲ هزار میلیارد تومان رسید
۲۰ هزار میلیارد ریال سهم و اموال دولتی از ابتدای امسال تا کنون از طریق مزایده و مذاکره واگذار شده است.

آمار واگذاری‌های دولت به ۲ هزار میلیارد تومان رسیدبه گزارش  نسیم شرق به نقل از خبرگزاری صداو سیما و بنابر اعلام  ایبِنا، در حالی بر اساس فهرست منتشر شده بنگاه‌های دولتی قابل واگذاری، قرار است در سالجاری ۶۳۱ بنگاه دولتی تعیین تکلیف و واگذار شود که با توجه به روند واگذاری‌ها بنظر می‌رسد واگذاری سهام دولتی در سال ۹۸ هم ادامه پیدا کند.
بر این اساس، نگاهی به کارنامه امسال سازمان خصوصی سازی به عنوان متولی واگذاری‌های دولت نشان می دهد از ابتدای امسال تا کنون ۲۰ هزار و ۳۸۴میلیارد ریال سهم و اموال دولتی توسط سازمان خصوصی‌سازی واگذار شده که در این میان ۲۰ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال از طریق مزایده و ۱۳۵ میلیارد ریال از طریق مذاکره فروخته شده است.
همچنین از این میزان واگذاری، ۲۰ هزار و ۳۷۱ میلیارد ریال به‌ صورت بلوکی و ۱۳ میلیارد ریال به‌ صورت ترجیحی بوده است.
این در حالی است که از ۲۰ هزار و ۳۸۴میلیارد ریال سهم و اموال دولتی در این مدت ۱۹ هزار و ۴۹ میلیارد ریال مربوط به شرکت‌های گروه یک واگذاری‌ها و هزار و ۳۳۶میلیارد ریال واگذاری مربوط به شرکت‌های گروه دو واگذاری‌ها بوده است.
طبق اصل ۴۴ قانون اساسی، سال ۹۳ آخرین مهلت قانونی برای واگذاری شرکت‌های دولتی تعیین شده بود که این مهلت در سال‌های ۹۴، ۹۵، ۹۶ و ۹۷ تمدید شده است.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب