۱۰:۱۳:۱۱ - سه شنبه ۲۷ شهر ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت گاز کرمان خبر داد
برقراری گاز شهرهای فهرج، نرماشیر و جیرفت تا ۴۰ روز آینده
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان گفت: گاز شهرستان‌های فهرج، نرماشیر و جیرفت تا ۴۰ روز آینده گاز وصل می‌شود.

به گزارش نسیم شرق به نقل ازخبرگزاری فارس ، نشست مجمع نمایندگان استان کرمان با مدیرعامل شرکت گاز کرمان به منظور بررسی آخرین وضعیت گازرسانی در استان عصر امروز در محل اتاق بازرگانی کرمان برگزار شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان در ابتدای این نشست با ارائه گزارشی از گازرسانی در استان کرمان اظهار داشت: ۱۴ شهرستان استان کرمان در حال حاضر گاز دارند و گازرسانی به هفت شهرستان در دست اجرا و دو شهرستان در دست طراحی است.

فلاح عنوان کرد: ۸۵ درصد جمعیت شهری و ۳۸ درصد جمعیت روستایی استان کرمان از گاز بهره‌مند هستند که در مجموع ۶۶ درصد را شامل می‌شود، اما این با سرانه کشور فاصله زیادی دارد.

وی با بیان اینکه برای گازرسانی به استان کرمان نیازمند کار جهادی هستیم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر از ۷۱ شهر استان کرمان، ۵۰ شهر گاز دارند، ۱۲ شهر پیمانکار آنها مشخص است، چهار شهر به زودی انتخاب پیمانکار انجام می‌شود و پنج شهر در مرحله طراحی است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان ادامه داد: یک هزار و ۶۰۰ روستا فاقد گاز هستند که ۲۸۴ مورد پیمانکار آنها گرفته شده است.

فلاح گفت: حجم عملیاتی که الان زیر پوشش گازرسانی داریم از حجم یک استان بزرگتر است، ۱۴۴ میلیون لیتر فرآوره سوخت مایع در استان کرمان مصرف می‌شود که باید کاهش داده شود.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اتمام گازرسانی به استان کرمان نیاز است، تصریح کرد: تاکنون ۱۵ هزار کیلومتر گازرسانی در استان کرمان انجام و حدود ۱۰ هزار کیلومتر دیگر باید کار انجام شود.

فلاح گفت: شهرستان‌های فهرج، نرماشیر و جیرفت تا ۴۰ روز آینده گاز آنها وصل می‌شود

وی ابراز داشت: یکی از مشکلات در بحث قیر است که درخواست داریم تا سهمیه‌ای در این زمینه به استان کرمان به ویژه منطقه جنوب داده شود.

فلاح در مورد گازرسانی به صنایع از جمله کک‌سازی زرند، مس خاتون‌آباد، گل‌گهر، سیمان و … عنوان کرد: ۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب گاز مصرفی استان است که ۸۰ درصد آن در صنایع و نیروگاه‌ها است.

حسین امیری رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در این نشست اظهار داشت: بعضی از شهرها و روستاها هنوز نصب علمک‌های گاز عملیاتی نشده است و با توجه به نزدیکی فصل زمستان باید تمهیدات لازم دیده شود که سوخت مایع آنها نشود.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب