۱۱:۲۹:۳۵ - یکشنبه ۲۵ شهر ۱۳۹۷
درپی قانون شدن ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان؛
تلاش برای راه اندازی ” سامانه رصد “
سامانه رصد برای پیگیری اجرای قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان راه‌اندازی می شود.

به گزارش نسیم شرق به نقل از  خبرگزاري صداوسيما بنابر اعلام خانه ملت، احسان قاضی‌زاده‌هاشمی با اشاره به ابلاغ قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان از جانب رئیس مجلس، گفت: همه دستگاه‌های استفاده کننده از بودجه عمومی کشور مانند صدا و سیما باید طی دو ماه باید این قانون را اجرا کنند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: مجلس همچنان پیگیر اجرای این قانون هست تا جایی که قرار است یک سامانه رصد راه‌اندازی شود و هر شش ماه یک بار گزارش نحوه اجرا و نظارت بر این قانون به صحن علنی ارائه شود، ما دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و ذی حسابان را به این موضوع وارد می‌کنیم.
وی با بیان اینکه سیستم نظارتی و اجرایی برای این قانون را به صورت چهار مرحله‌ای چیده‌ایم، ادامه داد: حقوق بازنشستگانی که بعد از دو ماه مهلت کناره‌گیری نکرده باشند با اعلام دیوان محاسبات قطع، و حساب بانکی آنها حتی با نام آن دستگاه، دولت یا شبکه بانکی مسدود می‌شود.
نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: هفته آینده نشست خبری در مورد قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان در مجلس برگزار می‌‌شود تا به تمام ابهامات و سوالات پاسخ داده شود.
قاضی‌زاده‌هاشمی با اشاره به اظهارات روز گذشته کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان درباره ادامه کار بازنشستگانی که در پرونده‌شان عنوان بازنشستگی ذکر نشده است هم گفت: بر روی پرونده برخی مدیران بازنشسته بعد از ۲۵ سال نامه بازنشستگی وجود دارد ولی تعویق می‌گیرند لذا کسی که به سن بازنشستگی رسیده اما اقدامی برای انجام آن نکرده باشد، این قانون شامل حالش نمی‌شود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: اکثر ادارات در سن بازنشستگی اجباری برای نیروی خود اعلام بازنشستگی می‌کنند اما بعد سه کار انجام می دهند، اعاده بازنشستگی یا تعویق و یا اینکه به صورت قراردادی شروع به کار می کنند. بیشتر کارمندان خود به دنبال بازنشستگی هستند تا هم پاداش بازنشستگی را دریافت کنند و هم بتوانند ادامه کار دهند.
وی در واکنش به استفاده برخی مدیران بازنشسته از بحث جانبازی بالای ۵۰ درصد برای ادامه کار خود بیان کرد: تعیین میزان جانبازی زیر نظر بنیاد شهید و جانبازان انجام می‌شود و در صورت تخلف باید به پرونده آنها رسیدگی شود، پیش از این هم به دلیل سوءاستفاده از قانون عدم به کارگیری بازنشستگان، مجلس مجبور به ارائه اصلاحیه بر این قانون شد و اگر این بار هم اینگونه شود بار دیگر اصلاحیه می‌ز‌نیم.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب