۸:۲۴:۲۹ - یکشنبه ۲۸ مرد ۱۳۹۷
رئیس پلیس راه کرمان:
کرمان جزء چهار استان پرتلفات جاده‌ای کشور است
رئیس پلیس راه استان کرمان گفت: کرمان جزء چهار استان پرتلفات جاده‌ای کشور است که از لحاظ معدنی، صنعتی و کشاورزی اهمیت خاصی دارد و دارای ترافیک بسیار بالایی است.

به گزارش  نسیم شرق به نقل ازخبرگزاری فارس ، یوسف نجفی در آیین تکریم و معارفه رئیس پلیس راه بم – زاهدان با بیان اینکه تمام تلاش ما برقراری ایمنی نسبی در جاده‌ها است، اظهار داشت: شهرستان بم از موقعیت خاصی برخوردار است و شرق کشور را به جنوب و مرکز کشور متصل می‌‌کند.

رئیس پلیس راه استان کرمان بیانکرد: کرمان جز چهار استان پرتلفات جاده‌ای کشور است که از لحاظ معدنی، صنعتی و کشاورزی اهمیت خاصی دارد و دارای ترافیک بسیار بالایی است.

وی با اشاره به اینکه این تعداد تصادفات و تلفات یک فاجعه است، تصریح کرد: از سال ۸۵ به دلیل برخی اقدامات شاهد کاهش رو به رشد تصادفات و تلفات جاده‌ای هستیم.

وی خواستار همکاری همه مردم و ادارات در زمینه کاهش تصادفات شد و افزود: در سال ۹۶ در جاده‌های شهرستان بم ۶۳ نفر فوتی و ۴۸۵ نفر مجروح داشتیم که علاوه بر خسارات جانی خسارات معنوی زیادی به دنبال داشت.

نجفی ابراز داشت: بیشترین تصادفات در حوزه پلیس راه بم مربوط به جاده بم – کرمان در محدوده ابارق به بم و بعد از آن جاده دهبکری و بم – رستم‌آباد است، همچنین جاده‌های روستایی دولت‌آباد، قلعه شهید و جلال‌آباد نیز بیشترین تصادفات و تلفات را در بین جاده‌ها داشتند.

رییس پلیس راه استان کرمان ضمن تشکر از اقدامات اداره راهداری شهرستان بم در زمینه مناسب‌سازی جاده‌ها، احداث استراحتگاه و ایجاد شیب ملایم این اقدمات را ارزنده عنوان کرد.

وی بیان داشت: در چهار ماهه اول سال ۹۷ هم تعداد ۱۵ نفر فوتی و ۱۸۹ نفر مجروح در تصادفات جاده‌ای در بم داشتیم که سرعت غیرمجاز و خواب آلودگی از عوامل اصلی تصادفات است.

هادی شهسوارپور فرماندار بم نیز با تاکید بر فرهنگ‌سازی به صورت ویژه در جاده‌ها به‌ویژه راه‌های روستایی که امکانات کمتری دارند، گفت: امیداورم با ایده‌پردازی و نوآوری شاهد تداوم موفقیت‌ها در حوزه ایمنی جاده‌ها و کاهش تصادفات باشیم.

فرماندار بم با اشاره به شاهراه بودن جاده‌های بم ادامه داد: ترانزیتی بودن جاده‌های بم آنها را از اهمیت خاصی برخوردار کرده است که نیازمند تخصیص اعتبار و توجه بیشتری در راستای نگهداری و ارتقاء هستند.

شهسوارپور همکاری دستگاه‌های ذیربط در راستای کاهش تصادفات را ضروری عنوان و بیان کرد: یکی از اقداماتی که ما باید در دستور کار قرار دهیم فرهنگ‌سازی است‌ که بتوانیم مردم را با قوانین و مقررات آشنا کنیم.

حجت‌الاسلام قاسم دانشی امام جمعه بم اظهار داشت: نباید مراقبت در رفتارها و رانندگی را فقط به خاطر دوربین‌ها و حضور پلیس داشته باشیم بلکه باید خداوند را همیشه حاضر و ناظر بدانیم.

وی با بیان اینکه عالم محضر خداست و محاکمه ما هم در روز قیامت با خداوند است، خاطرنشان کرد: آمارهای تصادفات زیبنده کشور اهل بیتی ما نیست و باید همه تلاش کنیم تا شاهد کاهش تلفات باشیم.

امام جمعه بم عنوان کرد: ادارات باید با تعامل و همکاری بهتر نسبت به گذشته دست به دست هم دهند و اقدامات لازم را برنامه‌ریزی کنند.

به گزارش فارس، در این جلسه ضمن تقدیر از هادی تندفکر رئیس سابق پلیس راه بم – زاهدان، حسین ملاحسینی به عنوان رئیس جدید این پلیس راه معرفی شد.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب