۹:۲۶:۲۳ - یکشنبه ۲۱ مرد ۱۳۹۷
ریزگردها ۵ برابر حد مجاز در ریگان
ریزگردها در شهرستان ریگان به ۵ برابر حد مجاز رسیده و موجب کندی عبور و مرور در محور ریگان – چابهار شده است.

به گزارش نسیم شرق به نقل از خبرگزاری فارس ؛حمزه ابراهیمی رئیس اداره حفاظت محیط زیست ریگان  اظهار کرد: در پی تشدید گرد وغبار و در شهرستان ریگان و پایش دستگاه ریزگردها در ریگان غلظت گرد وغبار به پنج برابر حد مجاز رسید که شرایط شهرستان را خطرناک کرد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ریگان تصریح کرد: تشدید گرد وغبار در شهرستان ریگان کندی عبور و مرور را در محور ترانزیتی ریگان – چابهار در پی داشته و موجب مشکلات تنفسی برای شهروندان ریگانی شده است.

وی با اشاره به تشدید گرد وغبار در شهرستان ریگان از آمادگی مراکز بهداشتی درمانی شهرستان خبر داد و بیان داشت: هر لحظه بر غلظت ریزگردها و گرد و غبار در شهرستان افزوده می‌شود و تشدید گرد و غبار در روستاهای علی‌آباد پشت‌ریگ و روستاهای بخش گنبکی و چاه‌ملک است.

خسارت میلیاردی گرما، طوفان و گرد و غبار به نخل‌داران ریگانی

علیرضا غلامشاهزاده معاون فرماندار ریگان گفت: با توجه به تشدید خشکیدگی خوشه‌های خرما در ریگان این شهرستان به وضعیت بحرانی تبدیل شده است و گرمای شدید و تداوم گرد وغبار و طوفان‌های شدید شن ۹۰ درصد به باغات نخیلات ریگان خسارت وارد کرده است.

وی عنوان کرد: تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان گرما و طوفان‌های شدید شن به نخلستان‌های ریگان خسارت وارد کرده است و با توجه به اینکه چندین سال است شاهد این پدیده هستیم هنوز جهاد کشاورزی هیچ اقدام علمی برای این عارضه خشکیدگی خوشه‌های خرما در شهرستان ریگان انجام نداده است.

معاون فرماندار ریگان بیان داشت: بیمه نخلداران، خسارت خشکیدگی خوشه‌های خرما در این شهرستان نیست و انگیزه‌ای بین کشاورزان برای بیمه محصولات کشاورزی وجود ندارد.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب