۹:۴۱:۴۰ - یکشنبه ۶ خرد ۱۳۹۷
فرماندار بم:
سند توسعه گردشگری شرق کرمان به‌زودی تصویب می‌شود
فرماندار بم گفت: سند چشم‌انداز توسعه گردشگری شرق استان کرمان حدود یک سال است که تهیه و به سازمان میراث فرهنگی ارسال شده و به‌زودی تصویب و به سازمان‌های مرتبط ابلاغ خواهد شد.

به گزارش نسیم شرق به نقل از خبرگزاری فارس ؛هادی شهسوارپور  با بیان اینکه سند چشم‌انداز توسعه گردشگری شرق استان به زودی در شورای برنا‌مه‌ریزی استان تصویب می‌شود، اظهار داشت: سند توسعه گردشگری شرق استان کرمان یک ضرورت است.

فرماندار بم اظهار کرد: سند چشم‌انداز توسعه گردشگری شرق استان کرمان حدود یک سال است که تهیه و به سازمان میراث فرهنگی ارسال شده است و به‌زودی تصویب و به سازمان‌های مرتبط ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره به اولویت‌های کلان شهرستان‌های شرقی استان بیان کرد: در شرق استان کرمان، سه موضوع صنعت، گردشگری و کشاورزی، اولویت‌های کلان شهرستان‌های شرقی استان است.

فرماندار بم با اشاره به اینکه گردشگری باغات خرما نیز یکی از ظرفیت‌های شرق استان است، گفت: ارگ قدیم بم نیز یک ظرفیت گردشگری بین‌المللی است لذا باید تلاش کنیم از سند چشم‌انداز توسعه گردشگری شرق استان یک برنامه عملیاتی بیرون بیاید.

شهسوارپور با اشاره به اینکه با زلزله‌ای که در بم واقع شد نگاه به شهرستان بم از گردشگری به سمت دیگری رفته است، خاطرنشان کرد: بخش گردشگری در بم قبل از زلزله بیش از ۱۲ هزار نفر گردشگر خارجی داشته است.

فرماندار بم تصریح کرد: هر چه سریع‌تر سند توسعه گردشگری شرق استان به تصویب برسد یک قدم به اهداف خود در شرق استان نزدیک‌تر می‌شویم.

مرتضی بذرافشان مجری طرح نیز عنوان داشت: با همکاری اعضای دانشکده گردشگری مجتمع آموزش عالی بم و پس از برگزاری جلسات مختلف و متعدد با اعضای شورای مشورتی فرمانداری بم و تشکل‌های بخش خصوصی در بازه زمانی حدودا ۲ ساله این سند را تدوین کردیم.

وی افزود: با توجه به قابلیت‌های شرق استان و شرایط موجود و کسب نظر خبرگان این صنعت، برای شرق استان ۶ هدف کلان، ۱۶ استراتژی و ۹۱ طرح و اقدام در این طرح پیشنهاد کردیم که سازمان‌ها و نهادهای دولتی به عنوان هماهنگ کننده و تسهیل‌گر باید با همکاری بخش خصوصی در راستای اجرایی شدن آن تلاش کنند.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب