۱۱:۰۵:۰۵ - شنبه ۵ خرد ۱۳۹۷
رفع آلودگی بیش از ۳۰۰ هکتار از نخلیات شهرستان فهرج
آفت زنجره خرما یکی از آفات مهم و خسارت زا می‌باشد و در حال حاضر برخی از مناطق شهرسان فهرج را آلوده کرده و خساراتی را به کشاورزان وارد کرده است.

 

رفع آلودگی بیش از ۳۰۰ هکتار از نخلیات شهرستان فهرجبه گزارش نسیم شرق به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فهرجی سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان فهرج گفت: طی بررسی‌های انجام شده آفت زنجره بیش از ۳۰۰ هکتار از باغات این شهرستان را آلوده و در صورت گسترش آن خسارات کمی و کیفی را به محصول خرما وارد خواهد کرد.

وی از کشاورزان خواست هیچ گونه سم پاشی جهت مبارزه و کنترل این افت انجام ندهند، زیرا سم پاشی غیر کارشناسی موجب از بین رفتن دشمنان طبیعی این آفت شده و باعث طغیان آفات ثانویه همچون سپردار خرما می‌گردد.

فهرجی بیان داشت: تخم نسل دوم این آفت به دلیل گرمای زیاد منطقه فهرج از بین میرود که این امر کاهش جمعیت آفت را به دنبال دارد و میزان خسارت را بصورت قابل توجهی کاهش می‌دهد و کشاورزان می‌توانند با استفاده از توصیه‌های فنی کارشناسان و همچنین به کار گیری کارت زرد این آفت را کنترل نمایند.

وی با اشاره به بررسی‌های انجام شده و ارزیابی مناطق آلوده مشارکت کشاورزان با هدف کنترل این افت را نقشی اساسی دانست و خواستار نقش آفرینی کشاورزان خبره در این رابطه شد.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب