۹:۲۱:۳۳ - یکشنبه ۳۰ ارد ۱۳۹۷
نرخ بیکاری شهرستان نرماشیر به ۷٫۳۴ درصد رسیده است
یکصد و پنجمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان با نام ” گام دوم مثلث توسعه اقتصادی منطقه ۳ ( نرماشیر ) ” امروز در استانداری کرمان برگزار شد.

 

نرخ بیکاری شهرستان نرماشیر به 7.34 درصد رسیده استبه گزارش نسیم شرق به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان در یکصد و پنجمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان با نام ” گام دوم مثلث توسعه اقتصادی منطقه ۳ ( نرماشیر ) ” گفت: نرخ بیکاری شهرستان نرماشیر هم اکنون به ۷٫۳۴ درصد و نرخ مشارکت اقتصادی ۳۹٫۲۵ درصد رسیده است.

وی از فراهم شدن زمينه اشتغال ۵۶۱ نفر با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان در نرماشیر خبر داد .

رزم حسینی گفت: در شهرستان قلعه گنج در سال ۹۰، نرخ بیکاری حدود ۲۹٫۷ درصد بود که این موضوع سال ۹۵ و پس از اجرای الگوی اقتصاد مقاومتی به ۷٫۴ درصد رسید.

در یکصد و پنجمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان ، دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان هم گفت :۶۱ پروژه اقتصاد مقاومتی با ۶۱۸ میلیارد تومان اعتبارات سرمایه گذاری در شهرستان نرماشیر برنامه ریزی شده بود که تاکنون ۷۶ میلیارد تومان آن انجام و ۵۵۲ نفر اشتغال در این شهرستان ایجاد شده است ، ضمن آنکه نرخ بیکاری این شهرستان در سال ۹۰ در حدود ۲۹ درصد به ۷٫۳۴ درصد در سرشماری سال ۹۵ رسیده است.

حسین اسکندی زاده معین اقتصاد شهرستان نرماشیر نیز گفت : به دنبال آن هستیم که بتوانیم نرماشیر را به عنوان یک مقصد و قطب گردشکری در استان تبدیل کنیم و طبق بررسی های صورت گرفته این منطقه قابلیت پذیرش ۵۰۰ هزار گردشگر را دارد.

وی با اشاره به سرمایه گذاری این معین برای راه اندازی منطقه گردشگری بین المللی ارگ نرماشیر با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان در فاز اول تصریح کرد: مجتمع بزرگ گردشگری و تفریحی ارزان قیمت را برای مردم این منطقه راه اندازی خواهیم کرد که این طرح می تواند ۳۰ هزار شغل را در نرماشیر ایجاد کند.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب