۸:۵۵:۳۶ - یکشنبه ۳۰ ارد ۱۳۹۷
سایه سنگین مرگ در جاده‌های ریگان
محور ریگان – نرماشیر به‌عنوان جاده مرگ در استان کرمان خانواده‌هایی را داغدار می‌کند که می‌طلبد مسؤولان نیم‌نگاهی به چشمان اشک‌آلود فرزندان یتیم قربانیان در این محور داشته باشند.

به گزارش  نسیم شرق به نقل از خبرگزاری فارس ، شهرستان ریگان در ۲۸۵ کیلومتری از مرکز استان قرار دارد که از محرومیت جاده ای برخوردار است، این شهرستان به‌دلیل قرار گرفتن در مسیر ترانزیتی ریگان – چابهار روزانه شاهد تردد سنگین در این محور است که به دلیل نبود دوبانده بودن، این محور در طول هفته شاهد قربانیان زیادی است.

در هفته گذشته برخورد یک دستگاه پژو ۲۰۶ با کامیون به‌دلیل عدم دوبانده شدن این محور جان راننده را گرفت، این محور یکی از قتلگاه‌های استان کرمان محسوب شده است که هر چند روزی بوسه مرگ بر این محور تداعی می‌شود.

این محور خانواده‌هایی را داغدار و فرزندانی را یتیم می‌کند و می‌طلبد مسؤولان نیم‌نگاهی به چشمان اشک‌آلود فرزندان یتیم قربانیان این محور داشته باشند.

محمد سنجری یکی از شهروندان ریگانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: چندین سال است که کلنگ جاده ریگان به جاسک به زمین زده شده است اما این محور پیشرفت چندانی ندارد و اگر این راه بازگشایی و آسفالت شود ما در مناطق کوهستانی از نعمت راه مناسب برخوردار خواهیم شد.

علی ریگانی می‌گوید: در جاده ریگان به نرماشیر ما روزانه شاهد تصادفات سنگینی هستیم که خانواده‌هایی را داغدار می‌کند و دوبانده نشدن این محور تاکنون جان چندین نفر را گرفته است.

امسال باند دوم محور ریگان به نرماشیر در دستور کار قرار دارد

امین باقری فرماندار ریگان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ریگان گفت: ۱۵ کیلومتر از جاده ریگان – جاسک زیرسازی و بازگشایی محور انجام شده است و با توجه به اینکه این محور نقش بسزایی در اقتصاد این شهرستان ایفا خواهد کرد تسریع آن در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار داشت: به‌زوی ۵ کیلومتر از این محور آسفالت خواهد شد و با توجه به روند مطلوب جاده ریگان به جاسک امسال پیش‌بینی می‌شود این محور تا رودخانه فصلی پاسرخ به طول ۴۰ کیلومتر زیرسازی و تسطیح شود.

باقری افزود: با ساخت این جاده بیش از ۵۰ روستا در مناطق کوهستانی این شهرستان که با مشکل راه مواجه هستند از راه ارتباطی مناسب برخوردار شوند.

وی عنوان کرد: امسال باند دوم محور ریگان به نرماشیر نیز در دستور کار قرار دارد که کلنگ آن به زمین زده شد و با توجه به روزانه بیش از ۵ هزار تردد، این محور از محورهای پرتردد استان کرمان است که تاکنون تلافات زیادی داشته است.

فرماندار ریگان خاطرنشان کرد: این محور به طول ۴۵ کیلومتر تا شهرستان نرماشیر نیاز به دوبانده شدن دارد.

به گزارش فارس، شهرستان ریگان در مسیر جاده ترانزیتی ریگان – چابهار قرار دارد و تا مرکز استان ۲۸۵ کیلومتر فاصله دارد.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب