۱۱:۰۷:۲۵ - پنج شنبه ۲۷ ارد ۱۳۹۷
درتابستان پیش رو؛
۶۱هزار نوآموز کرمانی سنجش می شوند
رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان گفت: در تابستان ۹۷ بیش از ۶۱ هزار نو آموز بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی در استان کرمان مورد ارزیابی سنجش آمادگی تحصیلی قرار می‌گیرند

 

 

۶۱هزار نوآموز کرمانی سنجش می شوندبه گزارش  نسیم شرق به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان،، مهران باهری رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان گفت:طرح سنجش نقش موثری در جای دهی صحیح نو آموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی دارد در ارتقا کیفیت فعالیت‌های آموزشی و پرورشی تاثیر گذار است.
وی بیان کرد: طرح سنجش برای شناسایی بیماری‌های نهفته دانش آموزان در راستای مداخله زود هنگام اطلاعت موثری در اختیار قرار می‌دهد.
باهری با اشاره به تقاضای ۲۱۰ نفر از دانش آموزان استان در تابستان ۹۶ برای جهش تحصیلی، گفت: ما در تست تخصصی هوش افراد متقاضی جهش مصلحت دانش آموزان را هرگز فدای رضایت افراد نخواهیم کرد.
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان از فعالیت ۴۰ پایگاه سنجش سلامت در استان برای تابستان ۹۷ خبر داد و افزود: طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی در استان کرمان از نیمه دوم خرداد ماه سال جاری آغاز می‌شود.
مهران باهری گفت: دوره‌های آموزشی و توجیهی عوامل اجرایی طرح سنجش در استان پایان خرداد ماه سال جاری برگزاز خواهد شد.
وی با بیان اینکه خوشبختانه استان کرمان از نظر اجرای طرح سنجش به تعداد نو آموزان تحت پوشش در صدر استان‌های برتر کشور است، بیان کرد: کیفیت بخشی سنجش از اولویت اصلی ما در تابستان ۹۷ است.
باهری با اشاره به سنجش بیش از ۶۹ هزار نو آموز ورود به دبستان و پیش دبستانی در تابستان ۹۶ در استان، گفت: پیش بینی می‌شود در تابستان امسال بیش از ۶۱ هزار نوآموز مورد ارزیابی سلامت و آمادگی تحصیلی قرار می‌گیرد.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب