۱۰:۱۰:۰۴ - پنج شنبه ۲۷ ارد ۱۳۹۷
استاندار کرمان خبر داد
افزایش ۵۶ درصدی بودجه امسال کرمان
استاندار کرمان بودجه قطعی شده امسال استان را شامل نقد و اسناد اوراق خزانه، ۷۷۸ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این بودجه که به دستگاه‌ها ابلاغ شده است در مقایسه با سال ۹۵ به میزان ۵۶ درصد افزایش دارد.

به گزارش  نسیم شرق به نقل از خبرگزاری فارس ، علیرضا رزم‌حسینی  در شورای اداری استان کرمان بودجه قطعی شده امسال استان را شامل نقد و اسناد اوراق خزانه، ۷۷۸ میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت: این بودجه که به دستگاه‌ها ابلاغ شده است در مقایسه با سال ۹۵ به میزان ۵۶ درصد افزایش دارد.

وی با تاکید به دستگاه‌های اجرایی استان در جذب حداکثر اوراق اسناد خزانه عنوان کرد: سال گذشته کرمان از استان‌هایی بود که بیشترین استفاده را برد و امیدواریم امسال هم اینگونه باشد و از بودجه اختصاصی با توجه به پروژه‌های بزرگی که داریم، استفاده شود.

رزم‌حسینی ابراز داشت: بر اساس ابلاغیه دولت، امسال نیز باید تلاش کنیم پروژه‌های نیمه تمام را به بخش غیردولتی واگذار کنیم، منابع دولت محدود است و باید از بخش غیردولتی استفاد برد.

استاندار کرمان اشاره‌ای به حوزه اشتغال استان داشت و گفت: منابع بانکی مربوط به خوداشتغالی کامل جذب و متقاضیان جدیدی را داریم.

وی ادامه داد: طبق اعلام مرکز آمار ایران در سال ۹۵ به میزان ۴۶ هزار و ۴۵۵ نفر شغل و سال گذشته به میزان ۵۷ هزار و ۲۲۵ نفر شغل در استان کرمان ایجاد شده است.

رزم‌حسینی خاطرنشان کرد: با ورود حجم بالایی از متقاضیان کار در جامعه مواجه هستیم و برای اینکه همه آنها را پوشش دهیم باید سالانه ۷۰ هزار شغل ایجاد کرد.

وی با اشاره به بخش کشاورزی گفت: تغییرات آب و هوایی ابتدای سال، موجب شد تا شمال استان کرمان با خسارت جدی در پسته مواجه شود و ۸۰ درصد کاهش تولید داشته باشیم و تشکیل ستاد بحران کشاورزی را در سطح ملی تقاضا کردیم تا آثار مرتبط با این موضوع به حداقل ممکن برسد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه ۱۶۰ هزار اراضی کشاورزی کرمان بی‌سند هستند، گفت: در نشستی با حضور مجمع نمایندگان استان با رئیس سازمان جنگلداری و منابع طبیعی تصمیماتی گرفته شد تا مشکل برطرف و نسبت به تنظیم سندها اقدام شود.

وی تغییر الگوی کشت را مورد تاکید قرار داد و ابراز داشت: برآورد شده اگر ۲۰ درصد از سهم آب کشاورزی به شکل داوطلبانه و قانونمند کاسته شود، می‌توانیم بخشی از مشکل شرب را حل کرد.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب