۹:۲۷:۴۳ - چهارشنبه ۲۶ ارد ۱۳۹۷
در حاشیه سفر مسؤولان ارشد قضائی به سیرجان عنوان شد
ساخت ۲۳ پروژه قضائی در کرمان/سیرجان از امن‌ترین شهرهای کشور است
رئیس کل دادگستری استان کرمان از ساخت ۲۳ پروژه قضائی در سطح استان خبر داد و گفت: درصدد جذب منابع مالی برای اتمام این پروژه‌ها هستیم.

به گزارش  نسیم  شرق به نقل از خبرگزاری فارس ،   طی مراسمی، ساختمان جدید دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان با حضور معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی قوه قضائیه به بهره‌برداری رسید.

یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان در این آیین گفت: رسیدگی به پرونده‌ها بخشی از کار قضات است و دستگاه قضایی روی همه امور نقش دارد و همه همکاران با وجود کمبود منابع مالی و نیروی انسانی نقش‌آفرینی خوبی در حل مشکلات داشته و دارند.

وی افزود: این ساختمان در شهرستان سیرجان با زیربنای ۳ هزار و ۶۵۰ متر مربع و در زمینی به مساحت ۱۳ هزار مترمربع طی ۶ سال ساخته شده که ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آن از اعتبارات ملی پرداخت شده است.

موحد از کسب رتبه برتر شهرستان سیرجان در حوزه قضائی خبر داد و گفت: این شهرستان امن ترین شهر در کشور است و درصدد هستیم کمبود منابع انسانی را در استان و این شهرستان برطرف کنیم.

وی از ساخت ۲۳ پروژه قضایی در سطح استان خبر داد و عنوان داشت: درصدد جذب منابع مالی برای اتمام این پروژه‌ها هستیم.

سیرجان بیش از ۴۰ هزار نفر اتباع بیگانه دارد

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اتحاد و همدلی بین مسؤولان و مردم را بی مثال عنوان کرد و گفت: معمار دستگاه قضایی حضرت آیت الله شهید بهشتی بود که امروزچهره مقدس نظام است و مانور دشمنان هم برای تخریب این قوه به خاطر اقتدار در مقابل بدخواهان نظام اسلامی است.

شهباز حسن‌پور گفت: سال گذشته قوه قضائیه استان کرمان با همه وسعت و مشکلات رتبه اول امنیت در کشور را کسب کرد که باید از تلاش و همت مجموعه قضایی این استان قدردانی کرد.

وی  در ارتباط با رفع مشکل تامین زمین مورد نیاز ساخت مسکن کوی قضات در سیرجان قول مساعد داد و افزود: با افتتاح این ساختمان از امروز خدمات بی منت و بهتری در قوه قضائیه به مردم شهرستان سیرجان ارائه می شود.

حسن‌پور شهرستان سیرجان را یک شهر صنعتی و معدنی و در مسیر شاهراه اقتصادی کشور و با جمعیت ۴۰۰ هزار نفر عنوان کرد که بیش از ۴۰ هزار نفر اتباع بیگانه دارد و گفت: به همین نسبت مشکلات قضایی و پرونده جرائم هم بیشتر است و باید کمبودها در این حوزه برطرف شود.

لزوم رفع کمبود نیروی انسانی در سیرجان

شهریار براهویی رئیس دادگستری شهرستان سیرجان خواستار ایجاد مرکزی مناسب برای شوراهای حل اختلاف شهرستان شد و گفت: این شهرستان با جمعیت ۳۴۰ هزار نفری نخستین شهرستان کشور با این جمعیت است که امکانات مرکز استان را نیازدارد اما نگاه مسؤولان نگاه شهرستان است که ما هنوز ۲۲ قاضی در مجموعه قضائی کم داریم و قاضی برای کارکردن و سرعت عمل ابزار و امکانات لازم را نیاز دارد.

وی ضمن قدردانی از مسؤولان و همکاری آنان با قوه قضائیه شهرستان خواستار تامین و تجهیز این قوه در شهرستان و رفع کمبود نیروی انسانی شد.

حجت الاسلام سیدمحمود حسینی امام جمعه  سیرجان هم گفت: در این شهرستان با اتحاد و همدلی همه امور پیش می‌روند و مردم در سایه نظام اسلامی و اتحاد و وحدت به زندگی خود ادامه می‌دهند.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب