۱۱:۵۵:۵۸ - پنج شنبه ۲۰ ارد ۱۳۹۷
معاون وزیر راه و شهر‌سازی خبر داد:
اعطای پروانه اشتغال به کار با صلاحیت اجرا به قبول شدگان آزمون مهندسان
مظاهریان‌ گفت: افرادی که در آزمون صلاحیت‌ حرفه‌ای مهندسان قبول شوند، پروانه اشتغال به کار با صلاحیت اجرا دریافت خواهند کرد.

 

بزرگترین آزمون تخصصی مهندسی امروز برگزار شد / قبول‌شد‌‌گان در آزمون حرفه‌ای مهندسان می‌توانند پروانه اشتغال به کار دریافت کنندبه گزارش  نسیم شرق به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ امروز اولین آزمون سراسری صلاحیت‌ حرفه‌ای مهندسان‌ در دانشگاه‌ جنگ برگزار شد.

در این مراسم حامد مظاهر‌یان، معاون وزیر راه و شهرسازی‌ با اشاره به اینکه در این آزمون بیش از ۱۳۴ هزار نفر شرکت‌ کردند، اظهار کرد: این  اولین آزمون در سال ۹۷ است و دومین آزمون نیز در نیمه دوم سال برگزار می‌شود.

وی در ادامه افزود: آزمون سراسری صلاحیت حرفه‌ای مهندسان در ۷ رشته اصلی شامل شهر‌سازی، معماری، عمران، ترافیک، نقشه‌برداری، تأسیسات مکانیکی و برقی‌ برگزار می‌شود.

به گفته وی؛  ۱۳ آزمون در طی امروز و فردا برای حوزه معماری‌ در ۳ رشته‌ طراحی‌ و نظارت و در حوزه عمران در رشته‌های نظارت برگزار می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان‌ وزیر راه و شهرسازی‌ با اشاره به اینکه این آزمون به صورت کاملاً شخصی‌سازی برگزار می‌شود، گفت: در این آزمون هر فرد به صورت شخصی و در رشته تخصصی خود سئوالات‌ را پاسخ می‌دهد و این خود اثر بسیار زیادی در صحت‌ برگزاری امتحان دارد.

وی با تأکید بر اینکه این آزمون در ۶۵ حوزه‌ امتحا‌نی برگزار‌ می‌شود، تصریح کرد: آزمون‌ صلاحیت‌ حرفه‌ای مهندسان ساختمان، بزرگترین‌ آزمون علمی و تخصصی در کشور به شمار می‌رود.

مظاهر‌یان تاکید کرد: بعد از تحصیلات دانشگاهی و گذراندن ۳ سال کار تجربی‌، مهندسان باید در یک آزمون دیگر شرکت کنند و توانایی خودشان را در این حوزه‌ بسنجند.

وی در ادامه بیان کرد: با گذراندن و موفقیت در این آزمون، مهندسان صاحب صلاحیت شده و وارد کار حرفه‌ای می‌شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی‌ یادآور شد: آزمون‌های برگزار شده کاملاً جدی است و آمادگی لازم برای این آزمون باید احراز‌ شود.

مظاهریان‌ با اشاره به اینکه با برگزاری چنین آزمون‌هایی اطمینان مردم برای دادن اجرای کار به مهندسان‌ بیشتر می‌شود، گفت: افرادی که در این آزمون قبول شوند، پروانه اشتغال به کار با صلاحیت اجرا دریافت خواهند کرد.

وی در خصوص زمان اعلام نتایج این آزمون گفت: نتیجه این آزمون در اول مرداد ماه سال ۹۷ اعلام می‌شود و قبول‌ شد‌گان رسماً وارد خدمات‌ حرفه‌ای به مردم می‌شوند.

گفتنی است؛  بیشترین شرکت‌کنندگان در این آزمون استان تهران و کمترین شرکت‌کنندگان در شهر ایرانشهر‌ است.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب