۱۶:۵۱:۲۰ - سه شنبه ۱۸ ارد ۱۳۹۷
تا پایان امسال؛
۵ میلیون و ۹۰۰ هزار قطعه سکه به بازار عرضه می‌شود
سخنگوی بانک مرکزی: بیش از ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار قطعه سکه تا پایان امسال وارد بازار می‌شود .

 ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار قطعه سکه به بازار عرضه می‌شودبه گزارش نسیم شرق به نقل از خبرگزاری صداو سیما ؛از روابط عمومی بانک مرکزی، محمدعلی کریمی با اعلام اینکه در مجموع حدود ۷ میلیون و ۶۵۰ هزار قطعه سکه تمام بهار آزادی پیش فروش شده است، گفت: از این تعداد ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار قطعه سکه در سال ۱۳۹۷، یک میلیون و ۳۴۰ هزار سکه در سال ۱۳۹۸ و ۴۰۸ هزار سکه در سال ۱۳۹۹ تحویل مشتریان می شود.
مدیر روابط عمومی بانک مرکزی درخصوص سکه های تحویلی در سال ۱۳۹۷ گفت: ۷۹۹ هزار قطعه سکه در اردیبهشت ، ۶۶۶ هزار و ۵۰۰ قطعه در تیر، ۲۹۲ هزار قطعه در مرداد ، ۳۳۶ هزار قطعه در شهریور، یک میلیون و ۲۸۷ هزار قطعه سکه در مهر، ۹۰۷ هزار قطعه در آبان ، ۷۰ هزار قطعه در دی ، ۸۶۵ هزار قطعه در بهمن و ۶۷۷ هزار قطعه در اسفند امسال تحویل خریداران می شود.
کریمی درباره یک میلیون و ۳۴۰ هزار قطعه سکه تحویل سال ۱۳۹۸ گفت: از این تعداد حدود ۸۸۲ هزار قطعه در فروردین ، ۳۸۹ هزار قطعه در اردیبهشت ، ۲۳ هزار و ۵۰۰ قطعه در مهر و حدود ۴۲ هزار قطعه سکه نیز در آبان در اختیار ثبت نام کنندگان قرار خواهد گرفت.
وی، آمار پیش فروش سکه سال ۱۳۹۹ را ۴۰۸ هزار قطعه اعلام کرد و افزود: ۱۴۸ هزار قطعه سکه در فروردین و ۲۶۰ هزار قطعه سکه نیر در اردیبهشت سال ۱۳۹۹ تحویل مشتریان خواهد شد.
مدیر روابط عمومی بانک مرکزی با بیان اینکه بیشترین میزان پیش خرید سکه در استان تهران و اصفهان انجام شده است، افزود: سکه های پیش خرید شده ازجانب ۱۱۴ هزار و ۴۶۳ نفر انجام شده که میانگین تعداد برای هر نفر ۶۷ سکه است.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب