۱۲:۱۷:۴۴ - پنج شنبه ۳۰ فرو ۱۳۹۷
زلزله ۵.۹ ریشتری استان بوشهر را لرزاند /تیم واکنش سریع هلال احمر به منطقه اعزام شد
زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر استان بوشهر – حوالی کاکی را لرزاند.

 

به گزارش نسیم شرق به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،زمین لرزه ای به شدت ۵.۹ ریشتر ساعت ۱۱ و ۴ دقیقه صبح پنجشنبه حوالی شهر کاکی در استان بوشهر را تکان داد.

این زمین‌لرزه درعمق ۱۸ کیلومتری زمین در استان بوشهر – حوالی کاکی رخ داده است.

درویشی مدیرعامل هلال احمر استان بوشهر گفت: تیم واکنش سریع هلال احمر استان بوشهر به سرعت به منطقه زلزله زده اعزام شده است، هنوز هیچ خبری از تلفات احتمالی زلزله در دست نیست.

 اعزام تیم امدادی به محل زلزله

شاهین فتحی سخنگوی سازمان امداد و نجات با بیان اینکه این زمین لرزه ساعت ۱۱:۰۴ صبح امروز در عمق ۱۸ کیلومتری زمین و در ۳ کیلومتری منطقه کاکی بوشهر به وقوع پیوسته ،افزود: لحظاتی پس از وقوع این حادثه ۴ تیم امدادی به محل اعزام شدند تا اقدامات لازم جهت کمک به حادثه دیدگان احتمالی انجام گیرد.

وی در ادامه گفت: هنوز از میزان خسارت و تلفات جانی احتمالی این حادثه گزارشی واصل نشده است و اخبار تکمیلی در این زمینه به زودی اعلام می‌شود.

قاسم قائدی مدیرکل بحران استانداری بوشهر با بیان اینکه مدیریت بحران شهرستان به ریاست فرماندار تشکیل شده، گفت:بخشدار‌ها همگی به مرکز زلزله رفته‌اند تا از نزدیک گزارش لازم را تهیه کنند.

وی افزود: مردم خویشتن‌دار بوده و خبر‌ها را از منابع رسمی دنبال کنند.

محمود جعفری مجری طرح نیروگاه_اتمی_بوشهربا بیان اینکه زمین لرزه بوشهر تاثیری در روند کار نیروگاه اتمی بوشهر نداشته افزود:این نیروگاه به صورت عادی در مدار تولید قرار دارد.

از آنجایی که مرکز زلزله در وسط کوه بوده است، زلزله تاکنون بر اساس آمار‌ها خسارت جانی نداشته است.

زلزله ۵.۹ ریشتری استان بوشهر را لرزاند /تیم واکنش سریع هلال احمر به منطقه اعزام شد

به گفته یکی از شاهدان عینی، کوه توریستی نمک دچار ریزش شده و گرد و غبار بسیاری از آن بلند می‌شود.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب