۸:۵۵:۵۴ - یکشنبه ۱۷ ارد ۱۳۹۶
شیوع بیماری تب کنگو در بلوچستان پاکستان
یکی دیگر از مبتلایان به بیماری تب کنگو در بیمارستان کویته مرکز ایالت بلوچستان جان خود را از دست داد این در حالی است که پزشکان حال ۱۱ نفر دیگر از مبتلایان به این بیماری خطرناک را وخیم گزارش کردند.

13960217000183_PhotoA

به گزارش نسیم شرق به نقل از خبرگزاری فارس ، یکی دیگر از مبتلایان به بیماری تب کنگو در بیمارستان کویته مرکز ایالت بلوچستان جان خود را از دست داد این در حالی است که پزشکان حال ۱۱ نفر دیگر از مبتلایان به این بیماری خطرناک را وخیم گزارش کردند.

«دکتر نصیر» مدیر بیمارستان فاطمه جناح کویته در این زمینه گفت: فردی به نام شاه جهان ۲ روز پیش بستری شد اما تلاش پزشکان برای نجات وی بی‌فایده بود.

وی افزود: بیماری تب کنگو به اندازه‌ای شدید بود که روز سوم نتوانستیم از بیمار برای آزمایش خون بگیریم و با تمام تلاش‌ها وی جان سپرد.

به گزارش روزنامه جنگ، نصیر گفت: در مدتی که بیماران تب کنگو افزایش پیدا کرده‌اند پزشکان فقط توانسته‌اند جان ۴ نفر از آنها را نجات دهند.

در پاکستان کمتر گوشت یخ زده استفاده می‌شود و بیشتر قصاب‌ها با قربانی کردن دام‌ها گوشت آن را به فروش می‌رسانند یا مردم خودشان اقدام به خرید دام می‌نمایند این در حالی است که بیماری تب کنگو از طریق همین دام‌ها انتقال پیدا می‌کند.

بیش از ۱۵۰ نفر برای معالجه بیماری تب کنگو در بیمارستان‌های بلوچستان بستری بودند که از این تعداد ۱۱ نفر جان باختند.

تب کنگو علاوه بر بلوچستان در ایالت سند نیز شیوع پیدا کرده و مردم کراچی مرکز این ایالت از این بیماری رنج می‌برند.

وزارت بهداشت پاکستان بر اجرای تدابیر ویژه برای جلوگیری از شیوع و ریشه‌کن کردن این بیماری تأکید کرد.

بیماری تب کنگو که با سردرد شدید، تب، درد عضلانی و خونریزی زیر جلدی همراه است، اگر بسرعت تحت درمان‌های اختصاصی از طریق داروهای ضدویروسی قرار گیرد، در بیشتر موارد قابل درمان خواهد بود.

تب کنگو یک بیماری مشترک بین حیوان و انسان است که در بیشتر موارد موجب مرگ و میر می‌شود.

دام آلوده یکی از راه‌های انتقال بیماری به انسان می‌باشد.

این بیماری از طریق پشه و انواع حشرات بین دام‌ها شیوع پیدا می‌کند البته عدم رعایت نظافت نیز در این زمینه موثر است.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب