۹:۳۲:۱۲ - پنج شنبه ۲۱ بهم ۱۳۹۵
«ساختمان‌های جنگلی» راهکاری جدید برای مقابله با آلودگی هوا
جدیدترین راهکار مقامات چینی برای حل معضل آلودگی هوا ساخت سازه‌های جنگلی عمودی است که علاوه بر افتتاح یک مکان جدید با پوشش گیاهی خود می‌توانند نقش مؤثری در پاکیزگی هوا ایفا کنند.

13951119000854_PhotoA

به گزارش نسیم شرق به نقل از خبرگزاری فارس، در پی آلودگی شدید کشور چین و حادتر شدن روز به روز این مسئله مقامات چینی تصمیم گرفتند با ساخت دو سازه جنگلی در سطح شهر نانجینگ برای بهبود اوضاع نابسامان استان‌های این کشور فکری کنند.

مقامات چینی برای ساخت این دو برج جنگلی که در شهر نانجینگ افتتاح خواهد شد از یک معمار ایتالیایی کمک گرفته‌اند.

این دو ساختمان جنگلی که به صورت عمودی ساخته خواهد شد از مجموع ۱۱۰۰ درخت و ۲۵۰۰ گیاه و بوته متفاوت تشکیل می‌شود؛ هم‌چنین این دو ساختمان در سال حدود ۲۵ تن دی‌اکسید کربن جذب و روزانه ۱۳۲ پوند اکسیژن تولید می‌کنند.

نانجینگ چین، پس از میلان ایتالیا و لوزان سوئیس، سومین شهری است که به این جنگل‌های عمودی مجهز می‌شود.

طول این دو برج ۱۰۷ و ۱۹۹ متر خواهد بود که از برج کوتاه‌تر به عنوان هتل و از دیگری به عنوان موزه، ادارات و یک مدرسه معماری استفاده خواهد شد.

مقامات این کشور قصد دارند تا سازه‌هایی مشابه را در شهرهای چونگکینگ و شانگهای نیز بسازند تا از این طریق بتوان آلودگی هوا را کاهش داد و سلامت کودکان و میانسالان را حفظ کرد.

آلودگی هوا در کشور چین فارغ از این‌که شهر چه میزان مساحت و جمعیت دارد موجب شده تا تمام استان‌ها بسیاری از روزهای سال را با آلودگی سپری کنند و با عواقب آن هم‌چون حملات قلبی و آسم در کودکان و میانسالان درگیر باشند.

گرچه برای کاهش میزان آلودگی هوا در این کشور هر ارگانی تلاش می‌کند تا سهم خود را ایفا کند اما تا کنون مؤفقیت چشمگیری نصیب نشده است.

برای کاهش آلودگی هوا دراین کشور خطوط مترو و تعداد واگن‌های آن هر روز در حال افزایش است،‌ متروی هوایی افتتاح شده، خط تولید دوچرخه چندین برابر افزایش داشته، مسیرهایی متناسب با افراد دوچرخه‌سوار افتتاح شده و بعضی از کارخانه‌های صنعتی که آلودگی زیادی تولید می‌کردند به حاشیه شهرها منتقل شده‌اند.

اما با این وجود میزان جمعیت کشور چین و تعداد بسیار زیاد کارخانجات صنعتی موجب شده تلاش دولت این کشور برای کاهش آلودگی هوا به چشم نیاید. با این حال ساز‌ه‌های جنگلی جدیدترین فکر مقامات چینی برای کاهش آلودگی هوا است که با هزینه نه چندان زیادی هم یک مکان جدید افتتاح خواهد شد و هم هوای شهر بوسیله آن پاکیزه می‌گردد.

این دو ساختمان جنگلی در سال ۲۰۱۸ افتتاح خواهند شد.

تبليغات
کیمیای شرق تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب